header 011
امروز : دوشنبه - 04. تیر 1397 - 11. شوال 1439 - 25. ژوئن 2018

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت | EN

5555

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

نظرسنجینظر شما در مورد سایت چیست؟

کمیته سالمندان شهرستان شاهین شهر و میمه برگزار شد

 

کمیته سالمندان شهرستان شاهین شهر و میمه برگزار شد

کمیته سالمندان شهرستان شاهین شهر و میمه با هدف برنامه ریزی و طراحی مداخلات لازم به منظور ارتقاء منزلت،رفاه و سلامت شهروندان سالمند و با حضور نمایندگان دستگاه ها و نهاد های عضو کمیته در سالن اجتماعات بهزیستی شاهین شهر برگزار گردید.

امین عسگری رئیس اداره بهزیستی شهرستان شاهین شهر و میمه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته بهزیستی، در خصوص ضرورت تشکیل جلسات کمیته سالمندان اظهار داشت: با توجه به تغییر جمعیت کشور به سمت سالمندی و بدنبال ارتقاء سطح رفاه زندگی و اقدامات مناسب بهداشتی ودرمانی، مواجه با پدیده سالمندی مستلزم آمادگی از جمیع جهات و بهره گیری از همه نیروها و منابع در کلیه حوزه های مرتبط می باشد. هدف از برگزاری کمیته ایجاد هماهنگی میان ارگان ها و سازمانهایی است که به نوعی در ارائه خدمت به گروه سنی سالمندان مشارکت دارند.

وی بر اهمیت توجه به نیازهای سالمندان جامعه و عزم راسخ کلیه ارگانها و ادارات بر مرتفع نمودن مشکلات این گروه سنی با حفظ عزت نفس و شان ایشان تاکید نمود.

عسگری افزود : طرح مراقبت مبتنی بر خانواده از خدمات قابل ارائه به سالمندان در جهت کاهش موسسه زدایی و نگهداری افراد در آغوش خانواده می باشد که در تلاش هستیم با افزایش ظرفیت خدمت در مراکز تحت نظارت بهزیستی به این مهم دست یابیم.

در ادامه دکتر اعتضادی نماینده شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به افزایش آمار مراجعه سالمندان به مراکز بهداشتی در سال 95 و استفاده از خدمات درمانی و آموزشی در این مراکز، گفت: در سال 94 میزان مراجعه سالمندان به مراکز بهداشتی حدودا 9 درصد و در سال 95 این آمار به 34 درصد افزایش یافته است.

وی تلاش جدی تر ادارات ذیربط بویژه کانون های بازنشستگی در زمینه اطلاع رسانی به سالمندان برای مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی و دریافت خدمات بهداشتی ویژه این گروه سنی را خواستار شد.

در ادامه نمایندگان دستگاه های شرکت کننده در این جلسه به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در زمینه رفع مشکلات بهداشتی، رفاهی، ورزشی و خدماتی سالمندان پرداختند.

منبع: روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان شاهین شهر و میمه