header 011
امروز : دوشنبه - 04. تیر 1397 - 11. شوال 1439 - 25. ژوئن 2018

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت | EN

5555

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

نظرسنجینظر شما در مورد سایت چیست؟

مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان تیران و کرون افتتاح شد

 مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان تیران و کرون افتتاح شد

در دومین روز از گرامیداشت هفته بهزیستی (24 لغایت 30 تیرماه) با شعار « بهزیستی محور مسئولیت و سلامت اجتماعی»، با حضور دکتر سعید صادقی مدیر کل و دکتر فرشاد معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اصفهان، رحمانی فرماندار شهرستان تیران و کرون و جمعی از مسئولین شهرستانی، مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان تیران و کرون افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، در آئین افتتاحیه این مرکز دکتر صادقی ضمن گرامیداشت هفته بهزیستی و خیر مقدم گویی و تقدیر و تشکر از فرماندار و مسئولین شهرستان تیران به جهت حمایت از بهزیستی شهرستان ابراز داشت: در نظام اجتماعی و زندگی اجتماعی انسان ها همیشه دشواری هایی همراه بوده است. با توجه به افزایش نرخ طلاق در دنیا و پیامد های منفی که این معضل اجتماعی در بردارد، تاسیس مراکزی که بتواند در کاهش بروز این آسیب ها در جامعه گام بردارد ضروری است.

دکتر صادقی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی گفت: برای مقابله با آسیب های اجتماعی در جامعه ما نیازمند شناخت درست موضوع و برنامه ریزی مناسب بر اساس ظرفیت ها و پتانسیل های فردی و اجتماعی ملی، منطقه ای و محلی هستیم.

وی با اشاره به قوانین و دستورالعمل های تاسیس مراکز اورژانس اجتماعی گفت: بنابر برنامه قوانین ششم توسعه بهزیستی مکلف است در تمام شهر های بالای 50 هزار نفر در سال 96 و بقیه شهرستانها یا شهرها تا پایان سال 97 یک مرکز اورزانس اجتماعی تاسیس کند. در واقع افتتاح مرکز اورژانس اجتماعی در شهرستانها و بخصوص در شهرستان تیران و کرون به جهت رشد آسیب های اجتماعی نبوده بلکه ما در هر شهرستان نیازمند مرکزی بنام فوریت های اجتماعی برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی هستیم.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در ادامه گفت: بهزیستی در سطح استان اصفهان دارای 13 مرکز اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای50 هزار نفر می باشد و با افتتاح این اورژانس و اورژانس شهرهای سمیرم و بهارستان اصفهان در طول هفته بهزیستی، مراکز اورژانس استان به 16 مرکز می رسد.

دکتر صادقی در پایان با اشاره به خط 123 اورژانس اجتماعی ابراز داشت: خط سه رقمی 123 به صورت شبانه روزی پاسخگوی شهروندان در خصوص آسیب هایی نظیر کودک آزاری و همسر آزاری می باشد.