header 011
امروز : دوشنبه - 04. تیر 1397 - 11. شوال 1439 - 25. ژوئن 2018

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت | EN

5555

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

نظرسنجینظر شما در مورد سایت چیست؟

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان: ذات بهزیستی با مهربانی و مسئولیت پذیری عجین و همراه است

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان: ذات بهزیستی با مهربانی و مسئولیت پذیری عجین و همراه است

روابط عمومي اداره كل بهزیستی استان اصفهان به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی، با دعوت از اصحاب رسانه نشستي تخصصي برپا نمود، تا مدير كل و معاونين اين اداره كل ضمن تشريح برنامه ها و سياستهاي خود پاسخگويي سوالات خبرنگاران در زمينه هاي مختلف باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، در اين نشست چند ساعته بیش از 40 نفر از خبرنگاران پیشکسوت و جوان از خبرگزاریها، روزنامه هاو هفته نامه های گوناگون حضور بهم رساندند تا اثبات کنند علاقمند به برنامه های اجتماعی می باشند و هر زمانی که اداره کل بهزیستی استان فعل خواستن را صرف کند مورد استقبال آنها قرار می گیرد.

در این نشست مطبوعاتی مدیر کل بهزیستی استان اصفهان، ضمن خیر مقدم و قدردانی از حضور شایسته خبرنگاران به تشریح فعالیت ها و خدمات بهزیستی در راستای توانمندسازی جامعه هدف و افتتاحیه های هفته بهزیستی پرداخت.

دكتر صادقي در ادامه با بيان اينكه رسانه ها، سفیران و بازوان فرهنگی دستگاه های اجرایی هستند و باید در جهت تعالی فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی قلم و قدم بردارند، از نقش رسانه ها در آگاهی بخشی و شناسایی مشکلات و آسیب ها سخن گفت. وي هدف از برگزاری اين نشست را ارتباط نزدیک با اصحاب رسانه و انعکاس هر چه بهتر خدمات بهزیستی از طریق رسانه ها عنوان كرد و از تعامل سازنده ای که بین مجموعه رسانه ای استان و بهزیستی وجود دارد به عنوان شاه کلید آگاهی بخشی جامعه و درنتیجه کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی و معلولیت ها نام برد

وی با اشاره به شعار امسال گرامیداشت هفته بهزیست یعنی"بهزیستی محور مسئولیت و سلامت اجتماعی"، گفت: ذات بهزیستی با مهربانی و مسئولیت پذیری عجین و همراه است. بر اساس همین مسئولیت پذیری در دو سه سال اخیر، بهزیستی تحول ملموس تری را تجربه کرده است و با ارائه استراتژی ها و برنامه های مختلف گام های موثری در ارائه خدمات مطلوب برداشته است.توانمند سازی گروه های هدف بهزیستی بویژه معلولین، زنان سرپرست خانوار و کودکان ترخیص شده از خانه های کودک و نوجوان، پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی و در نهایت مشارکت طلبی مردم و هدایت آنها به همراهی و مشارکت در فعالیت های بهزیستی؛ سه راهبرد اساسی بهزیستی در سال 96 است.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت: ما به دنبال نهادینه کردن مفهوم خیر جمعی در زمینه های مختلف فرهنگی، فردی، اجتماعی، دینی و اقتصادی در سطح جامعه هستیم و با توجه به نیاز شدید جامعه به مهربانی، اعتقاد داریم که ترویج و گسترش مهربانی شاخصی از سلامت اجتماعی است.

دکتر صادقی گفت: همیشه در فرایند توسعه بخشی از مردم دچار آسیب پذیری می شوند و در این راستا در همه دنیا سیاست های رفاه اجتماعی به دنبال مراقبت و حمایت از افرادی است که در این تغییرات دچار مشکلات اقتصادی، جسمانی، روانی و... می شوند. در ایران بهزیستی به عنوان سازمانی غیر سیاسی به دنبال فعالیت های حمایتی توانبخشی، پیشگیری، اجتماعی و مشارکت طلبانه از جانب مردم برای افرادی است که در اثر این تغییرات نیازمند حمایت می باشند، است.

مدير كل بهزيستي استان اصفهان با بيان اينكه توانمند سازي مددجويان منجر به پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي مي گردد گفت: مي بايستي توانمند سازي در ابعاد مختلف فرهنگي ، آموزشي و ديني صورت گيرد.

دكتر صادقي با اشاره به ضريب نفوذ خدمات پيشگيري در دور افتاده ترين نقاط استان در زمينه پيشگيري از نابينايي، ناشنوايي، فوريتهاي اجتماعي، مهارت های زندگی، مشاوره های خانوادگی و ژنتیک، آموزش پیش از ازدواج و ... گفت: در استان اصفهان حدود 300 هزار نفر به صورت مستقیم از خدمات سازمان بهزیستی خدمات می گیرند و تقریبا تمامی جمعیت عمومی جامعه هم به صورت غیر مستقیم از خدمات سازمان بویژه در حوزه پیشگیری خدمات دریافت می کنند.

وی اضافه کرد: سالیانه ۲۵تا ۳۰هزار نفر بر اثر عوامل ژنتیکی و محیطی در کشور به دنیا می‌آیند که در تلاش هستیم با برنامه ریزی در حوزه پیشگیری از معلولیت های محیطی و مشاوره ژنتیک از قبیل غربالگری شنوایی و بینایی زود هنگام کودکان، این رقم را به شدت کاهش دهیم.

صادقی با بیان این که ۱۳مرکز اورژانس فوریت‌های اجتماعی در حال فعالیت در سطح استان هستند، گفت: 3 مرکز اورژانس فوریت‌های اجتماعی در شهرستان تیران و کرون، سمیرم و شهر جدید بهارستان همزمان با ۱۵۰مرکز در شهرهای بالای 50 هزار نفر کل کشور در هفته بهزیستی افتتاح می شود.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اهمیت بهزیستی در اسناد بالادستی عنوان داشت: در قانوان برنامه ششم بیش از ۲۰بار از بهزیستی نام برده شده است و تلاش کرده‌ایم بهزیستی را در داخل خانه‌ها و خانواده‌ها وارد کنیم چرا که اعتقاد داریم هر خانه می‌تواند مدل کوچکی از بهزیستی باشد و برای سلامتی و کاهش آسیب های اجتماعی و معلولیت ها نقشی اساسی ایفا کند.

وی با اشاره به بهبود پرداختی به افراد زیر پوشش بهزیستی عنوان کرد: مستمری که در گذشته ۵۳هزار تومان بوده از ابتدای سال جاری به ۱۹۲هزار تومان افزایش پیدا کرده و طبق برنامه ششم، باید به حداقل ۲۰درصد حقوق پایه اداره کار افزایش یابد.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با بیان این که ۱۹۲طرح در سطح استان اصفهان با اعتباری در حدود ۲۵میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به کمک‌های مردمی و اولویت‌های بهزیستی اظهار داشت: مراجعات زیادی از طرف خیران برای احداث و راه‌اندازی خانه سالمندان و کودکان و نوجوانان در بهزیستی وجود دارد اما امروز استان در این بخش اشباع شده است و اولویت‌های دیگری از جمله مرکز اعصاب و روان، خیریه های اشتغال، مراکز مشاوره ای خیریه ای برای افراد آسیب پذیر و کم درآمد در استان اصفهان وجود دارد که از خیرین تقاضامندیم به این حوزه‌های ورود کنند.

دکتر صادقی در پایان سخنانش ابراز داشت: امروز شاهد عقلانیت، سخت کوشی و کارآمدی در حوزه بهزیستی هستیم که بر اساس آن به جای منافع فردی بر منافع اجتماعی تمرکز دارد و به دنبال احقاق حقوق حقه همه جامعه هدف بویژه معلولان، سالمندان، زنان سرپرست خانوار و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست هستیم تا این افراد با عزت مندی زندگی کنند.