header 011
امروز : دوشنبه - 04. تیر 1397 - 11. شوال 1439 - 25. ژوئن 2018

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت | EN

5555

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

نظرسنجینظر شما در مورد سایت چیست؟

تاکید بر مناسب سازی شهری در کمیته مناسب سازی شهرستان سمیرم

 

تاکید بر مناسب سازی شهری در کمیته مناسب سازی شهرستان سمیرم

نخستین جلسه بررسی مناسب سازی اماکن عمومی شهرستان سمیرم در سال 96 برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان سمیرم جلسه مناسب سازی اماکن ،معابر شهرستان سمیرم با حضور معاون فرماندار، شهرداران شهرهای سمیرم، حنا، کمه و ونک؛ بخشداران و دهیاران منطقه و روسای ادارات در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، عسکریان معاون فرماندار توجه به حقوق معلولین و رفع مشکلات آنان را از مشخصه های بارز جامعه اسلامی دانست و توجه بیش از پیش مسولین را در این زمینه خواستار شد.

سپس داودی ریاست اداره بهزیستی گفت: 10درصد جمعیت جهان را معلولین تشکیل می دهند و در ایران بیش از 11 میلیون نفر معلول وجود دارد که حدود 4 درصد آنان دارای معلولیت شدید و خیلی شدید هستند. افراد معلول به دلیل شرایط خاص جسمی، ذهنی و روانی با درجه شدت های مختلف برای تامین امنیت روانی- اجتماعی نیازمند مراوده با مردم و حضور در اجتماع هستند که یکی راه آن مناسب سازی محیط شهری است.

در ادامه لطفی شهردار سمیرم اظهار داشت: با توجه به حقوق معلولین و جانبازان دسترسی اماکن عمومی جزء دغدغه های اصلی برنامه کارشان است که متاسفانه در سطح معابر شهر به این امر کمتر پرداخته شده است و اجرای طرح مناسب سازی در نقشه کشی ساختمان های جدید ضروری است.

نصب رمپ و محوطه سازی مقابل برخی بانک ها، مناسب سازی پیاده رو ها و محدودیت مغازه داران در استفاده از حریم آن از مسائلی بود که در این جلسه مورد واکاوی قرار گرفت .

منبع: روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان سمیرم