header 011
امروز : شنبه - 27. دی 1399 - 2. جمادي‌الثاني 1442 - 16. ژانویه 2021

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت | EN

5555

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

نظرسنجینظر شما در مورد سایت چیست؟

در « سومین همایش دختران، حمایت های روانی- اجتماعی، توسعه پایدار» مطرح شد: بدون توانمند زنان توسعه پایدار محقق نخواهد شد

در « سومین همایش دختران، حمایت های روانی- اجتماعی، توسعه پایدار» مطرح شد: بدون توانمند زنان توسعه پایدار محقق نخواهد شد

سرهنگ جهانگیر کریمی معاون اجتماعی فرماهندهی انتظامی استان اصفهان گفت: امروز بسیاری از کشورها دریافته اند که بدون توانمندی زنان توسعه پایدار محق نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، « سرهنگ جهانگیر کریمی » معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در «سومین همایش دختران، حمایت های روانی- اجتماعی، توسعه ی پایدار» که به منظور تجلیل از دختران توانمندشده بهزیستی استان اصفهان در حوزه‌های مختلف بالاخص دختران پذیرش شده در خانه‌های سلامت برگزار شد، با اشاره به نقش تاثیر گذار دختران و زنان در توسعه پایدار، گفت: 50درصد جامعه را زنان تشکیل می دهد پس ضریب تاثیر زنان با توجه به مسئولیت هایی که بر عهده دارند، بیش از 50 درصد است.

سرهنگ کریمی گفت: توانمندی دختران یک پدیده اجتماعی است و به عوامل متعددی از جمله عوامل درونی مثل وضعیت جسمی و روانی؛ ساختارهای موجود اجتماعی مثل سطح سواد و تاثیر حمایت های اجتماعی، بستگی دارد.

وی با اشاره به تعریف حمایا های اجتماعی، ابراز داشت:حمایت عاطفی کمک گرفتن از دیگران هنگام برخورد با دشواریها است. برخی از دشواریهای زندگی دختران که منجر به آسیبهای اجتماعی وجرائم علیه آنان می شود عبارتند از: آسیب پذیری بیشتر دختران، نگاه جنسیتی خانواده به پسر و دختر، در معرض برخورد با هم سالان بزه کار، در معرض سختگیری های بی جا و غیر مسئولانه و افراطی بیشتر بودن، تاثیر پذیری بیشتر دختران از فضای لوکس، آسیب پذیری شدید دختران در مقابل فاصله طبقاتی، سوء استفاده های عاطفی وجنسی از دختران، اعتماد زود هنگام و نابجا به جنس مخالف، اغفال برای ازدواج، آسیب پذیری شدید دختران در مقابل فن آوری های جدید و در نهایت فرار از منزل.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در پایان ضمن تقدیر از مجموعه بهزیستی استان نسبت به دغدغه ای که در حوزه زنان و بویژه دختران آسیب دیده و در معرص آسیببن دارند، گفت:هدف عمده مجرمین در فضای سایبر دختران هستند و خانواده باید با ایجاد روابط عاطفی قوی با دختران خود و آگاهی بخشی مناسب به دلبندانشان، از آسیب های فضای مجازی خانواده خود را به دور نگه دارند.

 

 

فراخوان

بهزیستی از نگاه تصویر

  • 1--.jpg
  • 2--.jpg
  • 3--.jpg
  • 4--.jpg
  • 5--.jpg
  • 6--.jpg