header 011
امروز : جمعه - 20. تیر 1399 - 19. ذي‌القعده 1441 - 10. جولای 2020

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت | EN

5555

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

نظرسنجینظر شما در مورد سایت چیست؟

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور: هر کودک بازمانده یا نادیده گرفته شده در اجتماع، یک فرصت از دست رفته است

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور: هر کودک بازمانده یا نادیده گرفته شده در اجتماع، یک فرصت از دست رفته است

معاون امور اجتماعی کشور گفت: باور اساسی در بهزیستی این است که هر کودک بازمانده یا نادیده گرفته شده در اجتماع، یک فرصت از دست رفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، « دکتر حبیب اله مسعودی فرید» معاون امور اجتماعی بهزیستی کشوردر «سومین همایش دختران، حمایت های روانی- اجتماعی، توسعه ی پایدار» در اصفهان، با اشاره به نقش تاثیر گذار دختران و زنان در توسعه پایدار، گفت: کودکان بویژه دختران بازمانده از آموزش و تربیت صحیح، یک فرصت از دست رفته هستند.

دکتر مسعودی فرید گفت: بهزیستی امروز با نقش محوری که در حوزه سلامت اجتماعی بر عهده دارد، به دنبال افزایش سطح سلامت روانی، معنوی، اجتماعی و فرهنگی اقشار مختلف جامعه بویژه دختران و زنان است.

وی گفت: امروز کشورهای پیشرفته با نگاه سرمایه گذاری در حوزه کودکان که بی شک ریشه زیر بنایی آن از دین مبین اسلام گرفته شده است؛ حدود 2 تا 4 درصد درآمد ناخالص ملی کشور خود را به کودکان زیر 5 سال اختصاص می دهند. در کشور هم، ما پیشنهاد داده ایم که در برنامه ششم توسعه، حداقل یک درصد از درآمد ناخالص ملی برای رشد و پیشرفت کودکان اختصاص داده شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور گفت: در بحث توسعه پایدار دختران، باید با برنامه ریزی های عملیاتی و هدفمند به رشد سلامت اجتماعی این قشر تاثیر گذار در جامعه کمک کرد. باید با اصلاح سبک زندگی اجتماعی و گسترش مهارت های زندگی از سنین کودکی و شناخت ظرفیت های حمایت روانی جامعه مثل اورژانس اجتماعی و خط سه رقمی 123، در رشد سلامت اجتماعی تمامی افراد جامعه خصوصا افراد آسیب پذیر گام های بلندی برداشت.

دکتر مسعودی فرید در پایان ابراز داشت: آسیب و سلامت اجتماعی دو روی یک سکه هستند. باید از یکسو با برنامه ریزی و ایجاد نشاط اجتماعی، سطح سلامت اجتماعی افراد جامعه را افزایش داد و از سوی دیگر با شناسایی و مداخله به هنگام آسیب های اجتماعی و کنترل آن به گسترش سلامت اجتماعی جامعه کمک کرد.

 

 

فراخوان

بهزیستی از نگاه تصویر

  • 1--.jpg
  • 2--.jpg
  • 3--.jpg
  • 4--.jpg
  • 5--.jpg
  • 6--.jpg