header 011
امروز : سه شنبه - 06. خرداد 1399 - 3. شوال 1441 - 26. می 2020

صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت | EN

5555

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

نظرسنجینظر شما در مورد سایت چیست؟

جشنواره ملی ازدواج زوج های ناشنوا در اصفهان برگزار شد

جشنواره ملی ازدواج زوج های ناشنوا در اصفهان برگزار شد

پیوند آسمانی صد زوج ناشنوا همزمان با دهه کرامت و در آستانه روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان(ع)، روز پنجشنبه پنجم مردادماه با حضور سید اصغر فیاض معاون توانبخشی و علی اصغر شاهزیدی معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، حجت الاسلام صادقی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و همچنین روستا مسئول کانون ناشنوایان اصفهان به میزبانی اداره اوقاف و امور خیریه اصفهان در سالن اجتماعات علامه مجلسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، در این مراسم سید اصغر فیاض معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان در مصاحبه ای ضمن اشاره به خدمات مختلف بهزیستی به جامعه ناشنوایان و کم شنوایان، در زمینه غربالگری اختلالات ژنتیکی بویژه غربالگری شنوایی گفت: یکی از فعالیت های مهم سازمان بهزیستی برنامه های مختلف غربالگری برای کنترل و کاهش میزان معلولیت در جامعه است.از جمله این برنامه ها، طرح پیشگیری از مشکلات شنوایی برای نوزادان زیر6 ماه برای جلوگیری از مشکلات شنوایی است. در سال گذشته 60 هزار کودک تحت این طرح قرار گرفتند که از این تعداد 500 نفر دچار اختلال شنوایی تشخیص داده شدند و در سیکل اقدامات پیشگیرانه و درمانی قرار گرفتند.

وی گفت:خوشبختانه همه شهرستان های استان مجهز به دستگاه های غربالگری شنوایی به روز هستند و امیدواریم با استفاده از این دستگاه های جدید غربالگری شنوایی، گامی موثر به سوی پیشگیری از ناشنوایی در سطح استان برداریم.

در ادامه این مراسم، روستا مسئول کانون ناشنوایان اصفهان بر انجام سنت حسنه ازدواج تأکید کرد و آن را حق هر فردی حتی افراد ناشنوا دانست. وی در ادامه به محدودیت ها و مشکلات ناشنوایان در جامعه اشاره کرد و هدف از ایجاد کانون ناشنوایان را کمک به این افراد و ایجاد یک جمع صمیمی برای رهایی آنها از تنهایی دانست.

در پایان، حجت الاسلام صادقی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز ضمن تشکر از بانیان نیکوکار این جشن، بر لزوم ترویج فرهنگ وقف برای کمک به زوج های جوان و نیازمند در استان اصفهان تأکید کرد.

وی ضمن تبریک به زوجین، از آنها درخواست کرد که عفاف حضرت معصومه(س) و غیرت و مردانگی حضرت امام رضا(ع) را الگوی خود قرار دهند و با تأسی از زندگی ائمه و بزرگان دین نظیر علامه مجلسی، سبک زندگی اسلامی را در تمامی جنبه های زندگی­شان به کار گیرند.

لازم به یادآوری است که در این مراسم از سوی اداره کل بهزیستی و اداره اوقاف و امور خیریه و شهرداری اصفهان هدایایی به این زوجین اهداء گردید.

 

 

فراخوان

بهزیستی از نگاه تصویر

  • 1--.jpg
  • 2--.jpg
  • 3--.jpg
  • 4--.jpg
  • 5--.jpg
  • 6--.jpg